Продавець Інтернет-магазин "Глушачек" розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
847 відгуків
Интернет-магазин Глушачек

Як працює алкотестер?

Як працює алкотестер?

Якщо виникає необхідність перевірки будь-якої людини або кількох людей на наявність в їхньому організмі алкоголю, то застосовується портативний і зручний в обігу прилад, що носить назву алкотестер. У нього є й інша назва, яку також можна використовувати - алкометр.

Навіть якщо на перший погляд важко визначити, випивала людина чи ні, то в приладу не буде жодних «сумнівів», він покаже в точному числовому значенні ступінь сп'яніння, або навпаки доведе, що людина твереза. Алкотестери можуть бути різних видів і принципу роботи, також вони відрізняються за характеристиками. Розглянемо детальніше принцип їх роботи і різновиди.

Як працює алкотестер?

На якому принципі працює алкометр? Незалежно від типу будь-який прилад буде визначати пари етилового спирту в повітрі, який видихає людина. За допомогою тривалого видиху через мундштук або звичайним способом, повітря з легень потрапляє в камеру забору проб алкотестера. Камера безпосередньо контактує з датчиком, здатним визначати молекули етилового спирту в складі проби повітря.

Що вища концентрація етанолу в пробі, то сильніше сп'яніння у людини. Сенсор алкометра буде під дією таких молекул змінювати електричну провідність. А самі сенсори можуть бути напівпровідникового або електрохімічного принципу роботи. Результат обробляє реєстратор приладу і видає його в числовому вигляді на дисплеї, де одиницею виміру буде проміле.

Якщо говорити про типи сенсорів, то можна сказати, що напівпровідниковий є непродуктивним і здатним на поодинокі тести протягом дня. Його не рекомендують застосовувати на холоді, а також за його допомогою робити два тести поспіль, щоб не знижувалася точність. Також напівпровідник не має вибірковості до етилового спирту, (на метиловий спирт він реагуватиме так само, наприклад). Його плюс - низька ціна.

Електрохімічні датчики зберігають точність навіть за багатьох тестів поспіль, вибіркові до етанолу, мають відмінну продуктивність і можуть застосовуватися на холоді. Їхній мінус - висока вартість.

І той, і інший тип сенсорів використовуються в різних видах алкометрів, і їх варто вказати для розуміння теми.  

Види алкотестерів

Існує кілька видів алкотестерів, і тут можна виділити:

  • недорогі за вартістю непродуктивні варіанти на базі напівпровідникових датчиків, розраховані на персональне використання в домашніх умовах або приватно;
  • напівпрофесійні моделі перехідного типу, здатні на малу продуктивність, але більшу, ніж один або два тести на день, як правило, до 5-10. Тут можуть застосовувати як напівпровідникові, так і електрохімічні сенсори;
  • професійне обладнання з високою продуктивністю і швидкодією, призначене для масового тестування людей. Тип застосовуваних тут датчиків тільки електрохімічний. Такі пристрої завжди дорого коштують;
  • спеціальні моделі вузькоспрямованої дії.

Під спеціалізацією в останньому пункті розуміється вирішення якогось конкретного завдання. Для прикладу, алкогольний блокіратор в автомобілі або стоп-контроль доступу персоналу в певну зону або на підприємство. Спеціальні алкометри належать також до професійного обладнання. Тут також використовуються електрохімічні датчики.

Існує ще один вид алкотестерів - іграшки або брелоки, вони дуже дешево коштують, і їх не можна всерйоз розглядати як вимірювальні прилади. 

Калібрування алкотестерів

Також важливо зупинитися на питанні налаштування точності роботи алкометрів. Періодично їхні датчики потребують калібрування. Якщо ми говоримо про напівпровідникові сенсори, то вони калібруються один раз на півроку, а час їхньої роботи максимум кілька циклів (2-3). Часто такі датчики простіше замінити на нові, ніж налаштовувати, така практика теж існує.

Для електрохімічних сенсорів також проводиться калібрування, його необхідно проводити через кожні дванадцять місяців. Повний час роботи цього типу датчиків становить від 5 до 10 років. Якщо вони встановлені в приладах, розрахованих для офіційного застосування, то разом із калібруванням слід провести і повірку - документальне підтвердження точності їхньої роботи, яке проводить атестована лабораторія. За допомогою документа про повірку доводиться точність роботи алкометра, а значить його свідчення можна використовувати в судових розглядах або юридично.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner