Продавець Інтернет-магазин "Глушачек" розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
1128 відгуків

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 09:00 найближчого робочого дня (17.03).

Интернет-магазин Глушачек

Навіщо потрібен нітратомір?

Навіщо потрібен нітратомір?

Під якістю продуктів харчування розуміють також і безпеку їх вживання в їжу. Не тільки користь або смакові якості відіграють роль. Якщо йдеться про свіжі овочі, фрукти, зелень, ягоди, м'ясо, рибу і навіть гриби, то одним із критеріїв якості є величина наявності в них солей нітратних добрив.

Такі солі додають у ґрунт під час вирощування культур, це суттєво підвищує врожайність, але може призвести до того, що плоди стануть небезпечними для здоров'я, якщо зловживати. Нітрати накопичуються в плодах, а в разі їх поїдання потрапляють в організм людини, що небезпечно, особливо в довгостроковій (хронічній) перспективі. Що ж робити в цьому випадку, як захистити себе від цього?

Де використовуються нітрат-тестери?

Перевірку або тестування щойно куплених або зірваних з городу плодів на концентрацію в них нітратів проводять за допомогою спеціального приладу, він називається нітрат-тестер або ж нітратомір, обидва ці поняття однаково вживаються і позначають один і той самий пристрій.

Для кожного плоду, а також грибів, свіжої риби і сирого м'яса існують свої обмеження на присутність в них нітратів. Ці обмеження офіційні та затверджені на державному рівні. Якщо продукт перевищує норму, то це зможе визначити нітрат-тестер, так ви дізнаєтеся, що він шкідливий. Не варто його вживати в їжу.

Ось деякі приклади допустимих норм нітратів у продуктах:

  • свіжа зелень - до 2000 мг/кг;
  • звичайна капуста раннього дозрівання - 900 мг/кг;
  • капуста пізнього дозрівання - 500 мг/кг;
  • морква (рання/пізня) - 400/250 мг/кг;
  • кабачки - 400 мг/кг;
  • картопля - 250 мг/кг;
  • диня - 90 мг/кг;
  • кавун, а також яблука, груші, виноград - 60 мг/кг.

Застосовують нітратоміри переважно для особистих побутових потреб. З його допомогою перевіряють продукти харчування. Такі прилади в офіційній сфері використовують у сільському господарстві, на овочесховищах, на оптових складах продажу тощо.

Принцип роботи нітратоміра

Яким чином працює нітрат-тестер? Прилад вимірює електричну проникність внутрішньої структури плоду або іншого продукту. Перед тестом вам необхідно вибрати потрібний продукт із наявного списку, а потім на його м'якоті провести вимірювання.

Солі нітратів істотно підвищують електричну проникність, чим їх більше, тим вища провідність струму. Сам по собі кожен плід у своїй структурі має хімічні сполуки, що забезпечують електричну проникність. Це враховувалося під час розроблення нітратоміра, і ці сполуки для кожного продукту віднімають із кінцевого результату. Так залишаються лише вимірювання нітратів, і це забезпечує приладу заводську точність.

У кожній частині плода фрукта або овоча концентрація нітратів відрізнятиметься. Це пов'язано з особливостями будови конкретно взятої культури. Під час тестування важливо в різних трьох частинах плода робити вимірювання, а результуючий показник зробити середнім арифметичним цих трьох тестів.  

Різновиди нітрат-тестерів

Більшість моделей нітратомірів розробляли спеціально для домашнього або особистого застосування. Це призвело до того, що ці пристрої стали робити все більш складними і багатозадачними. Якщо розглядати негативні фактори, що діють руйнівно на наше здоров'я, то тільки нітратами тут не обійтися. Все це призвело до того, що з'явилися різновиди нітрат-тестерів.

Які можна виділити моделі з цього приводу:

  • ті, що проводять єдиний варіант вимірювань - перевірку продуктів на нітрати, стандартна модель;
  • до стандартної моделі додається ще одна опція - перевірка навколишнього простору на рівень радіаційного забруднення (дозиметр радіації);
  • крім стандартної опції додається додаткова - вимірювання ступеня м'якості або жорсткості прісної води;
  • прилади, що включають усі три описані вище опції - універсальні тестери екологічного контролю.

Дозиметрію проводять за допомогою вбудованого в нітратомір лічильника Гейгера. Побутові моделі детектують гамма-радіацію, що має найбільший проникаючий ефект. Перевірка якості води допомагає дізнатися, якою водою ви найчастіше користуєтеся.

Занадто жорстка вода небезпечна не тільки для людського здоров'я, а й шкодить деяким побутовим електроприладам (пральна машина, електрочайник, посудомийна машина тощо). Тому важливо знати, якою водою ви користуєтеся.

Що більше опцій у нітрат-тестера, то дорожче він коштує, але це компенсується його багатозадачністю і здатністю виявляти одразу кілька проблем.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner