Продавець Інтернет-магазин "Глушачек" розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
870 відгуків

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 09:00 найближчого робочого дня (сьогодні).

Интернет-магазин Глушачек

Алкотестер електрохімічний

Алкотестер електрохімічний

Якщо розглядати принцип роботи сучасного алкотестера - пристрою, здатного точно визначати в кількісному вираженні ступінь сп'яніння людини, то можна виділити два з них: електрохімічний і напівпровідниковий. Існують й інші принципи, але вони вкрай рідко зустрічаються.

Ці два типи сильно відрізняються один від одного, але на цьому ми зупинятися не будемо, а детальніше розглянемо електрохімічний тип. 

Різновиди алкотестерів

Перед початком опису слід вказати, а які взагалі існують види алкометрів. Тут можна виділити:

  • пристрої з дуже невеликою продуктивністю на базі напівпровідникових датчиків, призначених для персонального застосування в особистих цілях. Такі прилади розраховані на мінімальну кількість тестів на день, як правило, на один або два, вони мають найменшу ціну;
  • професійні моделі з високою продуктивністю, хорошою точністю, застосовуються для офіційних цілей тестування великої групи людей;
  • вузькоспеціалізовані апарати, призначені для вирішення якогось одного завдання.

Останній тип можна також віднести до професійних алкотестерів, але з тією лише різницею, що вони не є універсальними приладами. Щоб це зрозуміти, потрібна ілюстрація, а саме: алкометри в автомобілях, що блокують запуск двигуна, якщо водій не пройшов тест-контроль на алкоголь; моделі, інтегровані в систему безпеки і допуск-контроль на об'єкт, завод або підприємство. Сюди ж можна зарахувати автомат із монетоприймачем, що встановлюється в барах і пабах для розваги відвідувачів.

У більшості видів, крім першого, застосовується електрохімічний тип сенсорів. Як працюють такі алкометри?

Як працює алкотестер з електрохімічним датчиком?

Тепер розглянемо принцип роботи датчика електрохімічного типу. Що він собою являє? Це комірка із газовим середовищем усередині, в якому розташовуються катод і анод. Один з електродів, як правило, це анод, має каталізатор, що добре реагує на молекули етилового спирту. Під дією таких молекул відбувається хімічна (окислювально-відновна) реакція з виділенням електронів. У результаті збільшується електропровідність всередині комірки.

Далі збільшення електропровідності реєструє контролер алкометра, і переводить його в еквівалентне значення рівня сп'яніння в проміле. Що більше молекул етанолу, то вищою є струмова активність в електрохімічній комірці, і тим сильнішою виявляється п'яна людина. Такі вимірювання вдається проводити з хорошою точністю.

Варто уточнити, що датчик аналізує те повітря, яке видихає людина. Процес видихання може бути виконаний за допомогою мундштука, а може бути і без нього.  

Де використовуються алкотестери з електрохімічним датчиком?

Якщо розглядати тему застосування електрохімічних алкотестерів, то тут можна виділити практично будь-яке професійне обладнання. У будь-якого алкометра є показник, число рекомендованих тестів на добу, від цього числа і слід відштовхуватися при виборі потрібного вам приладу. Таке число може бути невеликим, 10-20 вимірювань, а може бути значним 100-200 і навіть без обмежень.

Сфери застосування електрохімічних алкотестерів різні, це згадані вище прилади вузької спеціалізації, а також моделі, які використовуються правоохоронними органами, на заводах і фабриках, у лабораторіях, у медичних установах та інших ситуаціях.

Важливим є розуміння того, що часто результати вимірювань за допомогою таких алкометрів використовуються для ухвалення рішень, а значить повинні мати юридичну силу. Щоб ви могли спертися на показання алкотестера, він має бути сертифікований у нас в країні, а також занесений до державного реєстру вимірювальної техніки.

Крім цього має бути документальне підтвердження точності його роботи - повірка. Її проводить атестована у нас в країні лабораторія. Тільки тоді ви можете спертися на результат тесту, зробленого професійним алкометром. І тут електрохімічний тип таких приладів найкраще рішення.  

Обслуговування алкотестерів

Кілька слів слід сказати про обслуговування електрохімічного алкометра. Такий датчик має проходити калібрування, а потім повірку не рідше одного разу на рік. Тільки тоді гарантується заводська точність.

У цього типу сенсорів є і ще одна позитивна риса, незважаючи на те, що вони досить дорого коштують, у них досить довгий експлуатаційний термін. Він становить не менше 5-10 циклів калібрування, а значить 5-10 років роботи. Точне число залежить від конкретної моделі, але не менше п'яти циклів прилад здатний витримати.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner