Продавець Інтернет-магазин "Глушачек" розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
870 відгуків

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 09:00 найближчого робочого дня (сьогодні).

Интернет-магазин Глушачек

Алкотестери з напівпровідниковим сенсором

Алкотестери з напівпровідниковим сенсором

В алкотестерах - невеликого розміру приладах, здатних визначати алкоголь у людському організмі, можуть використовуватися різні принципи роботи. Найпоширенішими є напівпровідниковий і електрохімічний принцип. Вони досить сильно відрізняються між собою, і тут ми зупинимося на алкометрах першого напівпровідникового типу.

Як працює алкотестер із напівпровідниковим датчиком?

Будь-який алкотестер буде проводити виявлення молекул або парів етилового спирту в тому повітрі, яке видихає людина в приймальну камеру приладу. Якщо ми говоримо про напівпровідникові моделі, то принцип їхньої роботи полягає у зміні електричної провідності на спеціально виготовленому напівпровіднику, під дією етанолу.

Молекули алкоголю потрапляють на датчик, що призводить до зміни величини електричного опору. Це фіксує контролер алкометра, а потім переводить у відповідні одиниці ступеня сп'яніння - проміле. У таких алкотестерах часто вбудовується світлозвукова сигналізація, яка додатково вказує на перевищення порога зазначених заздалегідь значень. 

Переваги напівпровідникових алкотестерів

Найголовнішою перевагою напівпровідникових алкометрів є ціна приладу. Мабуть, це єдиний плюс, але досить вагомий, щоб пристрої з таким принципом роботи були поширені. Якщо вартість приладу особливо важливий критерій, а визначити стан людини або самого себе потрібно, то напівпровідникові моделі алкотестерів будуть оптимальним варіантом. 

За низьку ціну доведеться платити. За фактом, такі алкометри в змозі з хорошою заводською точністю зробити тільки перший тест. Щоб точність зберігалася, між першим і другим вимірами має пройти час близько півгодини не менше. Це дає змогу сенсору відновитися. Напівпровідникові датчики не розраховані на інтенсивне використання. У більшості випадків йдеться про 1-2 тести на день.

Де використовуються алкотестери з напівпровідниковим датчиком?

З опису вище стає зрозумілим, що алкотестери напівпровідникового типу можуть застосовуватися там, де не потрібно часто і багато перевіряти тверезість людей. Це можуть бути такі ситуації:

·        особисті цілі в побуті;

·        у маленьких фірмах;

·        у ситуаціях разових і неперіодичних перевірок персоналу;

·        для розважальних цілей.

Найчастіше такі моделі алкометрів застосовують для персональних цілей, а також для розваги. Для професійного використання вони мало придатні, за рідкісним винятком.

Обслуговування алкотестерів

Будь-який алкометр потребує обслуговування. Це стосується всіх приладів з будь-яким принципом роботи. Якщо говорити про напівпровідниковий тип, то їхнє калібрування та обслуговування повинні проводитися один раз на півроку. Сам по собі такий датчик не розрахований на багато циклів роботи із заводською точністю, як правило, до трьох.

Є моделі напівпровідникового типу, де розробники передбачили швидку і порівняно просту заміну робочого сенсора. Ви просто виймаєте старий датчик, а на його місце встановлюєте новий, відкалібрований і налаштований на заводські параметри. Це вдалий варіант, що дає змогу зберігати хорошу точність приладу тривалий час під час зміни сенсорів. 

Приклади напівпровідникових алкотестерів

Якщо наводити приклади напівпровідникових алкотестерів, популярних у нас в країні з продажу, то можна вказати на такі моделі:

1. AlcoScan AL7000 - не найдешевша, але вдала модель для персональних цілей і в ситуації, коли потрібне проведення малої кількості тестів на день;

2. Алкотестер ALT-07S - дешевий алкометр з низькою точністю, надає можливість попередньо оцінити стан одного випробовуваного на день, створений для персональних потреб;

3. Алкотестер - брелок (ALT-01, AT6360 "DESO") - недорогий сувенірний брелок, створений для розваги, дає дуже поверхневе розуміння рівня сп'яніння людини. Може давати хибні результати в обидва боки, в негативний і позитивний;

4. AlcoScan AL 5500 - одна з вдалих моделей за співвідношенням ціни, точності та якості, розроблена для особистого використання.

Головною особливістю популярних моделей напівпровідникових алкометрів є дуже низька продуктивність. У особливо дешевих приладів будуть проблеми з точністю. Все це не підходить для застосування в професійній сфері, тільки для побутових потреб, винятки тут є, але вони рідкісні. Ціна алкометра на напівпровіднику буде найважливішим аргументом його купівлі, якщо вам не потрібно проводити тестування постійно, а тільки зрідка.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner