Стаціонарні алкотестери

У деяких ситуаціях, коли потрібно провести перевірку групи людей на тверезість, застосовуються так звані стаціонарні алкотестери. Можна виділити і протилежний їхній тип, а саме портативні або переносні (мобільні). Що собою являють стаціонарні алкометри, які типи цих пристроїв зустрічаються, як працюють такі прилади, розгляньмо ці питання детальніше. Також варто навести деякі приклади подібного роду обладнання.
Сфери застосування стаціонарних алкотестерів
Уже з назви цього типу алкометрів стає зрозуміло, що це особливі пристрої. Вони можуть застосовуватися в спеціальних випадках і не є універсальними приладами. Це їхня головна відмінність від мобільних алкометрів, хоча принцип роботи у цих приладів може бути спільним.
Якщо вказувати на сфери застосування нерухомих або зафіксованих в одному місці алкотестерів, то це найчастіше офіційні цілі, а також місця, де потрібно провести контроль великої групи людей. Застосування таких приладів можна зустріти:
- на прохідних великих підприємств (фабрик, комбінатів, заводів, автотранспортних компаній тощо), де на постійній основі проводиться контроль за персоналом;
- як алкоблокіратор на автомобілі, такий пристрій приєднується до системи запалювання і не дає завести автомобіль, якщо водій виявляється нетверезим;
- під час контролю доступу в певну зону (лабораторія, склади з матеріалами, чутливими до етилового спирту, спеціальні
- автомати розважального типу в пабах і барах, такі пристрої дають змогу заради забави перевірити свій ступінь сп'яніння, такі алкометри обладнані монетоприймачем.
Можна навести й інші приклади, але загалом зрозуміло, де використовують такі пристрої.
Як працює алкотестер?
Стаціонарний алкометр працюватиме на такому ж принципі, як і будь-який інший варіант. Якщо детальніше зупинятися на цьому, то прилад аналізує склад повітря, яке видихає тестований в камеру прийому алкометра. Якщо в такому повітрі будуть знаходитися пари алкоголю, то чутливий до них датчик відреагує на це. Що більше молекул етанолу в пробі повітря, то сильніше сп'яніння людини.
Результат тесту може подаватися в різному вигляді. Наприклад, у вигляді колірної та звукової сигналізації. У цьому разі перевищення налаштованого заздалегідь порога допустимої дози алкоголю в організмі призведе до автоматичного спрацьовування сигналізації та заборони людини в доступі.
Деякі моделі додатково показують результуюче значення в числовому вигляді, а рівень алкоголю в проміле.
Плюси стаціонарного алкотестера
Які можна вказати негативні і позитивні особливості стаціонарних алкометрів, тут можна виділити такі плюси:
- автоматизація процесу тестування, не потрібна наявність оператора;
- можливість роботи приладу разом із системою безпеки об'єкта;
- висока продуктивність приладу;
- мінімальні витрати при масовому тестуванні (за умови, що не застосовуються мундштуки).
З мінусів можна виділити:
- висока вартість пристрою;
- відсутність універсальності, вузька спеціалізація;
- середня точність, якщо не застосовуються мундштуки, (тут можна сказати п'яна людина чи ні, але не з високою числовою точністю).
Цей тип алкометрів виробляється і використовується під конкретне завдання. Параметри приладу повинні відповідати тому навантаженню, яке передбачається під час його експлуатації.
Приклади алкометра стаціонарного
Щоб конкретніше зрозуміти особливості стаціонарних алкотестерів, необхідно навести кілька прикладів. Зазначені нижче моделі є популярними і хорошими варіантами:
- АлкоФор s40 - продуктивний алкометр, призначений для встановлення на прохідній. Прилад може працювати автономно і під'єднується до системи безпеки та посту охорони. Поки тест працівника не буде завершено, електронний блок алкотестера s40 не відкриє турнікет із доступом на територію підприємства;
- АлкоФор s30 - алкоблокіратор для автомобіля, призначений для контролю водія. Якщо тестування водія покаже, що той вживав алкоголь, то алкометр не дозволить двигуну завестися;
- АлкоФор iBlow 10 - також продуктивна модель, розроблена як портативний універсальний прилад. Тут iBlow 10 наведено як пристрій, який можна використовувати стаціонарно. Для цього його достатньо підвісити на стіну або іншу поверхню й активувати. Будь-який персонал у зоні роботи приладу можна таким чином перевіряти.
В останньому випадку присутність оператора необхідна, проте необов'язкова його безпосередня участь у вимірюваннях.